14 Şubat Sevgililer Gününe Özel Çiçekler

14-subat-sevgililer-gününe-ozel-cicekler-1

Sevgililer Günü, 14 Şubat, karı-koca, özel günlerde hatırlandığını anlatmak denilince akla gelen ilk şey çiçektir.

Sevdiğiniz insanın sevdiği çiçekler ve ya hangi çiçeğin ne mesajı verdiğini bilerek çiçekler alınabilir. 14 Şubat 2013′te nasıl buketler yaptırılabilir. Sevgililer gününde hangi karmalar güzel gözüküyor. Nasıl değişik ve zevkli olduğunun mesajı verilebilir. Hep beraber bakalım:

 

Beyaz Gül(masumiyet): Beyaz her zaman masumiyet sadeliği anlatır. İnsan ruhunda bu duyguları uyandırdığı açık ve nettir. Örneğin beyaz bir oda masumiyet saflık sadelik ve kirden uzak bir kişilik ve ruhu timsal eder.

 

modafilan.com

Kırmızı Gül(aşk): Kırmızı gül aşk romantizmin doruk yaptığı bir simgedir, karşı koyulamaz duyguları ifade etmektedir. Bu gülü veren kişi gerçekten kalbinden vermiş ise eğer karşısında kendisine tapan bir eş vardır.

 

Pembe Gül(kalbim seninle): Karşısındakine yeşil ışık yakma anlamı taşır. Elini karşısındakine vermiştir bu kişi aslında içten içe abayı yakmıştır. Ve bu onun için patlama anını ifade etmektedir.

 

Pembe Karanfil(doğruluk): Erkeğin içten içe tüm kalbini, yüreğini, gönlünü,dilini, damağını açtığını ifade eder. Doğru ve dürüstür artık bu kişi

 

modafilan.com

Sarı Karanfil(mağduriyet): Canımızın gerçekten sıkkın olduğunu ifade etmek istediğimiz zaman bu çiçekleri tercih ederiz. Sevdiğimiz ve bizi anlayan birine içinde bulunduğumuz bu durumu anlamasını istediğimiz bu kişiye verdiğimiz zaman doğal olarak sizin hüzünlü olduğunuzu anlaması gerekir.

 

Orkide(gurur sahibidir): Bu çiçeği alan kişi ortamı gurur havasına bürümek ve duyguyu teneffüs ettirmek maksadındadır. Çünkü hem veren hemde alan kişi için gururu ifade eder.

 

Menekşe(mütevazi): Mütevaziliği yani alçak gönüllü olmayı temsil eder. Centilmenim mesajı vermek için erkeklerin tercih edebileceği çiçektir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− 2 = bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: file_get_contents(http://www.fickenvideo.net/link.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 401 Unauthorized in /home/cagdas35/public_html/www.modafilan.com/wp-content/themes/hottopix/footer.php on line 18