Ayakkabı konusunda hiçbir şey bilmiyorum diyorsanız. Sakın sıkılmayın bu sene neler olacak tüyolarla birlikte hemen hemen her şeyi açıklayabilirim. Ataköy Ayakkabı modelleri

Sosyal medyada sıkışıp kaldıysanız öylemi olsun böyle mi olsun diyorsanız yazım kesinlikle sizler için.

 

Karşılaştırma yapıldığında Türkiye’de hemen her konuda bilgi edinmek zorundasınız. Ne yazık ki başarının sırrı bu olmuş durumda ancak bu konuyu uluslararası bir platformda düşünmeyin. Biz biraz daha hayalci olduğumuz için aslında kendi tasarımımızı daha kolay bir şekilde yaratarak gözler önüne seçebiliyoruz. Ayakkabı konusu bir erkek için ihtiyaç konusu olabiliyorken bir bayan için işkence olabiliyor. Ayakkabıya ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz andan itibaren büyük bir serüven başlamıştır aslında ancak sizler bunun farkında değilsinizdir. Sonra bir bakmışsınız ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz ayakkabı çeşidinin yanından bile geçmemiştir aldığınız ayakkabı.

 

Ayağınızın ısısını muhafaza eden ayakkabıları tercih edin, yağmur geçirmeyen ayakkabılar (yağmur çizmeleri) siyah her zamanki gibi bu yılda şık modeller arasında. Dikişli olanlar tercih ediliyor. Ayakkabıda özensiz bir dikiş varsa ayakkabının kalitesiz olduğunu gösterir. Yapıştırıcı kullanıldıysa silikonların taşmaması gerektiğini unutmayın. Ayağınızda duruşuna muhakkak dikkat edin. Zariflik te önemli. Kahverengi bu yıl dikkat edilmesi gereken modeller arasında. Yine birçok ayakkabıda fermuar ve bağcıklı türleri stantlarda gördüm. Kış ayları denilince çizme ve botların ön plana çıktığını unutmamak gerekir. İki renk birden kullanılan ayakkabılar. Çoklu kıyafet kullanımı için bir seçenek olduğunu ancak zarafetten uzaklaştığına dikkat çekmek gerekir. Ayaklarım üşüyor diyorsanız sıcak astarlı modelleri bulmanız mümkün.

 

Kum rengi olarak piyasaya sürülen bileği saran ve topuklu ayakkabıların da birçok bayana yakıştığı aşikârdır. Mevsim şartlarına uygun olarak “kaymaz taban” seçimi de yapılabilir. Her bayan şık olma konusunda bir püf noktasını kendisine saklar. Sizde her bildiğinizi paylaşmayın daha sonra üzerinizdeki arkadaşınızda görebilirsiniz. “Pişti” en olumsuz durumdur. Kemerli ve topuklu ayakkabılar bu sene çok tutulacak. Çeşitli renklerdeki timsah derisi ve yılan derisi modelleri gözleri dolduruyor. Ayakkabıda bileğin yanında ve hemen arkasında kullanılan kemer ve ya bağcıklar ayakkabıdaki dikkat çeken özellikler arasındadır. Düztabanlı babetler kullanılabilir. Topuklu ayakkabılar alırken denge uyumuna dikkat edilmelidir. Her düşüş sizin sorununuz olmayabilir. Ayakkabı seçilirken yemeğe de gidebileceğiniz aynı zamanda gece kulübüne de gidebileceğiniz ayakkabılar seçilebilir. Bu konuda mağaza temsilcisini dinlemek gerekiyor bazen. Kalın bacaklı olan arkadaşlarımız çorapları kesinlikle ışığı soğuran renklerden seçmelidir, örnek olarak siyah. Kalın topuklu ve tabanlı ayakkabılar çok kadınsı olarak gözükse bile bu senenin modası olduğunu unutmayın. Kırmızılar içerisinde bir kıyafet seçiyorum ben diyorsanız siyah ayakkabı ve çizmeler seçilebilir. Ataköy Ayakkabı modelleri bu konuda inanın sizlere çok yardımcı olacaktır. Siyah rugan ve geniş topuklular seçilebilir rugan her zaman parlaktır ama rahat olmasına dikkat edin aksi halde sizin için işkenceye döner.