Beyaz saflığın, yeni başlangıçların ve barışın rengidir. Bozulmamış değerimi kaybetmemiş ve kutsal sayılan kavramlar beyaz renkle temsil edilir. Işığı yansıtan ve ortam ferahlık kazandıran beyaz, parlak ve enerji vericidir. Bunun yanı sıra asaleti zarafeti ve soğukkanlılığı ifade ettiği için tıpkı saf ve mutluluk verici olduğu gibi soğuk ortamlar yaratmak istediğin de kullanılır.

BEYAZIN DEKORASYONDAKİ ETKİLERİ

Beyaz özellikle hijyeni vurgulamak isteyen mekânlar için tercih edilen ilk renktir. Bunun yanı sıra istikrarı ve devamlılığı da temsil ettiği için beyaz rengin kullanıldığı ofisler daha güven verir. Gözleri dinlendiren ve mekânı gerçek boyutlarından daha büyük gösteren beyaz, neredeyse tüm mimarlar tarafından tavsiye edilen bir renktir. Işık, seçilen beyazın tonunu etkiler. Kuzeye bakan bir odada kreme yakın, güneşli bir odada ise, griye yakın beyaz kullanabilirsiniz. Beyaz dengeleyici ve net kişiliğiyle birçok mekânın kurtarıcısı ve gözdesidir.

BEYAZ RENGİN SİMGELERİ

Barışçıl, uzlaşmacı, doğrucu ve rahat davranmayı simgeler. Çinliler beyazın matem rengi olduğuna inanırken aslında beyaz, genel olarak tüm insanlar için mutlu ve sevinçli günlerin rengidir. Gümüş rengine yaklaşan beyaz ise, inancı ve kutsallığı temsil eder.

BEYAZ RENGİN PSİKOLOJİK ETKİLERİ

Beyaz temizliği sembolize eden bir renktir. Bu rengi tercih eden kişiler düzenli, çalışan, adil, iyiliksever ve toleranslı kişilerdir. Bu rengi sevenler, çatışmadan uzak , farklı ve özgür bir dünyanın arayışı içinde olan insanlardır. Beyazın saflığına inanan kişiler aydınlığı seven, okumayı, düşünmeyi ve yorumlamayı seven kişiler olarak tanımlanabilir. Boşluk duygusu içinde hayal dünyalarının çok geniş olduğu fark edilir. Beyazı sevenler, temizliği, saflığı ve masumiyeti de severler.

Soğukkanlı tarafları güçlüdür ve bu da etrafındaki diğer insanları çok etkiler. Bununla beraber, beyaz rengi kullananların herkesle anlaşabilecek kadar geniş görüşlü oldukları saptanmıştır. Beyaz renk, çocukların olumsuz bir durumda toparlanmasını, yaşamda yeni bir yönde ilerlemelerini Sağlar. Kendine has saflığı ile özdeşleşen beyaz bir evde büyüyen çocuklar kararlılığı severler. Ayrıca temizlik alışkanlığını diğer çocuklardan daha çabuk edindikleri gözlemlenmiştir.

ENGLISH HOME DENİZ ESİNTİSİNİ EVİNİZE TAŞIYOR

Deniz kokusunun hissettirdiği tazelenme hissini evlerinizde yaşayacağınız desenleri Marin koleksiyonunda bir araya getiren English Home, gemici düğümleri, deniz kabukları ve çapa motiflerine sahip marin temalı desenleriyle, yaşam alanlarınıza farklı ve şık dokunuşlar sunuyor. Lacivertten su mavisine kadar tüm deniz mavilerini Marin Koleksiyonunda birleştiren English Home, deniz tutkunları için adeta vazgeçilmez olan yatlara ve teknelere özel hazırladığı farklı ürünleriyle, tekneleri de bu yaz çok daha güzelleştiriyor.

AKSESUARLARINIZ HAZIR MI?

Boyner Evde, yaz enerjisini yansıtan aksesuarlarla evlerdeki yerini alıyor. Bunlar içinde sepetler, ahşap aksesuarlar ile mumluklar göze çarpıyor. Ev ve bahçe dekorasyonunda favori renkler ise ahşap, türkuaz ve beyaz. Boyner Evde, kişisel zevkine göre evini, yazlığını ya da bahçesini dekore etmek, değişen trendleri takip etmek isteyenleri Boyner dekorasyon bölümlerine davet ediyor. Sizin aksesuarlarınız yaz havasına uygun mu?

SADE İHTİŞAM

Zarif detayları ve abartıdan uzak sade tasarımlarıyla ruhunuzu sofranıza yansıtacak olan Country Flowers Koleksiyonu şimdi Bernardo’da. Seramiğin doğal dokusunu yeniden yorumlayan koleksiyon, samimi davetlerden günlük kullanıma kadar hayatınızın her anına sıklık katıyor. Yemek takımından çay setine, çerezlikten baharatlığa, Country Flowers Koleksiyonu’ndan dilediğiniz parçaları seçerek, ihtiyacınız olan ürünleri tek tek de satın alabilirsiniz.

AÇIK HAVA MERASİMİ

Bahçe, balkon, teras ve veranda için hayalini kurduğunuz mobilyaları bulabileceğiniz Mudo Concept. bu sezon her zamankinden daha fazla seçenek sunuyor. Ahşap rattan, bambu mobilya alternatiflerinin yanı sıra özel kumaşla kaplı dış mekân koşullarına dayanıklı ürünler de ön plana çıkıyor.