Evinizin bulunduğu binanın çevresinde sizi olumsuz etkileyecek sert hatlı binalar, elektrik santralleri, güç kaynakları olmasın.

Mezarlık, karakol, hastane ve itfaiye gibi olumsuz duygular verecek yerlere komşu olmaktan kaçının.

Güneye bakan evler her zaman daha aydınlık ve yumuşak enerjili olur. Seçtiğiniz ev güneye bakmıyorsa bile güneyde açık bir cephesi, pencereleri olsun.

 

Fazla girintili çıkıntılı, çetrefilli planlardan kaçının.En rahat enerji akışı kare ve dikdörtgen gibi simetrik alanlarda sağlanır.

Fazla eşyalardan kurtulun. Dağınık ev dağınık zihin anlamına gelir. Enerjinin tıkanmadan serbestçe akabilmesi için evinizi toplayıp, düzenleyin.

 

En önemli yerlerden biri olan yatak odanızı fazla doldurmayın.Uyku için sakin bir enerjiye ihtiyacımız var. Yatağın altını boş bırakın. Enerjinin akmasına izin verin.

Yatak odasında yatağı yansıtacak aynalar kullanmayın.Yatağınızı kapının tam karşısına yerleştirmeyin.

Kirişlerin altında yatmayın, oturmayın, çalışmayın.

 

Evinizin girişi önemlidir. Buradan nefes alır. Bu yüzden giriş bölümü aydınlık ve ferah olsun. Enerji eve girmeden bu boş alanda toplanarak evin tamamına yayılır.

Kendi güçlü zayıf elementlerinizi  öğrenin. Ağaç, ateş, toprak, metal ve su elementlerinden hangisine daha fazla ihtiyaç duyuyorsanız etrafınızda da bu elementlere göre renkler ve objeler kullanın.

Yatak başının bir duvara dayanması açıkta durmasından çok daha iyidir. Mutfakta arkanız kapıya dönük çalışmayın.

Hayatınızda hangi alanı geliştirmek istiyorsanız bunu evinizde de ifade edin. Bir eşe ihtiyacınız varsa ona yer açın. Çift objeler kullanın.