ab98897d60eaa0d05c1862c118538407_S

Saç ve makyaj stilini romantik olarak belirlendi. 2013 kadınını kararlı, dış görünümünü önemseyen maskülen, sofistike ve aynı zamanda elegan tarzı olan kadını yaratmaktı amacımız ve şekillendi.
Koleksiyonu hazırlarken danteller, tüller, geri gelen saten kumaşlar, vatkalar, kürkler moda akımlarının etkisiyle 2013 yılı saç ve makyajı şekillendi.

Saç modasında boylar genelde ortadan boydan daha uzun ve az katlı modeller, kısa sevenler için yumuşak katlar net maskülen kesimlere bırakıyor yerini ve kahkülü her boy saçta çok göreceğiz bu yıl. Saç taramalarında 70’lerın etkisi ile saç tarama stilleri ve doğal bırakılan saçlar yerini fönlü dalgalı saçlara, yumuşak mizampli volümlere bırakıyor yerini. Renklerde ise koyu kahveler, kestaneler, sıcak kumrallar, en belirgin değişimse röflelerde belirgin açıklar yerine farklı tonlarla renklendirmeler var.

Örneğin bizim de koleksiyonda vurguladığımız gibi siyah saçların arasına mor, bordo, mürdün baleyajlar veya kahvelerin arasına sıcak bakır pembe yansımalı geçişler ve tabi ki açık renk sevenler için platin dediğimiz çok acık sandre saçlar, net renkler çok moda.

Makyajda sezonun vazgeçilmezleri arasında olan belirgin göz makyajlan ve koyu renk kırmızı, bordo, vişne rengi rujlar daha net allıklar ve belirgin siyah, çok koyu kahve veya koyu kurşun rengi göz ile makyaj trendleri göz önünde olacak koyu renk gözler ve çarpıcı dudaklar belirgin makyajlar sonbahar-kışa damgasını vuracak.