ee760d1c1474fde7f8f71a96b2452e29_S

Siyah göz kalemi, daha çok koyu renk saçları olan, koyuya kaçan tenli bayanlar için çok uygundur. Esmer tenli bayanlar dışındaki insanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.

Açık tenli olan bayanlar daha çok yumuşak tondaki kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmeleri faydalarına olacakları değerlendirmelidir.
modafilan.comGece kullanılacak ise ise, göze sürülen fara uyan bir tondaki renkli bir kalem tercih edilmesi yüz hatlarını ortaya çıkararak güzel bir görünüm sergileyebilirsiniz. elinize azıcık bir fondoten alın ve badem yağı ile birlikte kullanın fırça ile fondoteni dağıtın ışıltılı hale gelecektir.

Hoşunuza gitmeyen fondotenlerinizi bu şekilde hayata döndürebilirsiniz.Ancak yağlı ciltlerde kullanılmaması tavsiye edilir. Allık kullanarak yaptığınız kontörlerin üzerinden pudra ile geçmeyi unutmayınız. Farları göz kapağınızın üstündeki oyuntuya sürdüğünüzde doğal bir görünüm sağlayacağınızı göreceksiniz. Gece makyajında ise beyaz tonu kaşlarınızın altına sürüp, altına altın rengi bittiği yerden başlayın, bir ton açığını ise tüm göz kapağı ile karıştırın. hafif ıslak köşeli bir fırça ile farı ıslatarak krem hale gelmesini sağlayın ve eyeliner şeklinde kullanın seçtiğiniz metalik rengin çok hoş durduğunu göreceksiniz. koyu renkleri sadece göz pınarının olduğu yerde kullanın. Az olarak kullanılacak yeşil gece güzel durduğunu göreceksiniz. Rimelinizi hafif kullanın. kaşlarınızı beğenmiyorsanız takma kirpik kullanabilirsiniz.